Střevní Mikrobiom a naše zdraví

10.10.2022

DVTV - Zdraví se odvíjí od bakterií, strava je základ a můj burger vydržel 5 let, říká mikro-biolog a Doktor HARMONELO, RNDr.Petr Ryšávka pro server Aktuálně.cz

Připomeňte si záznam rozhovoru s panem doktorem RNDr. Petrem Ryšávkou v DVTV. Nejsem JÁ, ale jsem/jsme MY. V našem těle žije mnoho mikroorganismů, které nás ovlivňují. Bakterie vysílají zprávy nejen o tom, na co mají/máme chuť, ale i o tom jak se máme cítit či chovat.

Zásadní roli v péči o vyvážený mikrobiom hraje strava, do určité míry naše genetika, stejně tak naše prostředí. Nevíme, co je optimální mikrobiom, víme pouze o určitých bakteriálních skupinách. Poznáme narušený mikrobiom (například záněty), který můžeme probiotiky za několik měsíců upravit a obnovit ho. K tomu napomáhají probiotika vytvořená na míru pro konkrétního jedince.

O probiotikách na míru se stále více mluví. Vše o nich si můžete přečíst na www.harmonelo.com/probiotikanamiru a nakoupit můžete zde eshop Harmonelo , po předchozí konzultaci se mnou. Jsem certifikovaný distributor s ID 117558 .

Mé klietky/ty učím, že právě střevní mikrobiom je zodpovědný za naše zdraví, imunitu, nálady, deprese nebo dobrou náladu, spánek, alergie, kožní problémy, a jiná onemocnění. Zaměříme li se na zlepšení funkce našeho sřeva, uvidíme neuvěřitelné změny.

Zdraví se odvíjí od bakterií, strava je základ a můj burger vydržel 5 let. ''