Zaměřeno na ruce.

25.04.2023

Jak svým rukám dopřát tu nejlepší péči.

Naše ruce o nás dokáží prozradit hodně. Stejně jako naše tvář prozradí věk. Jsou vystaveny nejen povětrnostním vlivům, ale i neustálá práce s vodou, chemikáliemi, produkty do domácnosti, nošení těžkých tašek a v neposlední řadě neustálé používání desinfekcí, to vše ovlivňuje jak naše ruce vypadají. Každý den vídám v salónu ruce klientek zničené po zimě a z desinfekce. Proto jsem se rozhodla napsat tento článek.

Prozradím pár tipů, které Vám pomůžou k hezčím a hebčím rukám. U mě v salónu si také můžete v průběhu kosmetického ošetření užít jedinečnou péči o ruce s kolagenovou maskou. Více zde:https://www.skincoachmonika.cz/cenik/

  1. Chraňte své ruce - domácí práce děláme asi všichni, ale vím, že málokdo používá ochranné rukavice.  Někomu prostě nejsou příjemné, ale zkuste si na ně zvyknout a uvidíte, že Vám ruce poděkují. Mytí oken, desinfekce koupelen a WC, kuchyňské prostředky,... Kolikrát za den použijete tyto produkty. Ochranné rukavice by měl mít doma každý.
  2. Používejte taková mýdla na ruce, která nevysušují pokožku, očistí, ale zároveň hydratují. Protože, řekněme si to upřímně, kdo z vás ihned po umytí použije krém na ruce, že?
  3. Občas použijte peeling - ten pocit, když si ve sprše vezmete peeling a pečujete o tělo, které je pak hebké a omlazené, to je báječné, co? To stejné si zaslouží i vaše ruce. Ty jsou namáhány mnohem více a hlavně jsou vidět.
  4. Hydratujte - kvalitní hydratační krém na ruce používejte nejen během dne, ale i na noc, a´ť si ruce pěkně odpočinou a napijí kvalitního krému. Ráno uvidíte ten rozdíl. Jeden můžete koupit zde: https://wellu.eu/shop/categories/76,0,pece-o-ruce.html
  5. Regenerujte - občas dopřejte rukám lepší péči než jen hydrataci. Pořiďte si regenerační balzám nebo speciální krém na noc. Ten můžete používat samozřejmě i na den. Ruce hloubkově zregeneruje a vyživí.
  6. Extra péče pro milovníky hebkých rukou - to jsou bavlněné hydratační rukavice, které si nasadíte na noc a ranní údiv Vás nemine.
  7. Masky - ano, i na ruce existují masky. Já svým klientkám i klientům dopřávám péči s kolagenovou maskou. Všichni odchází spokojeni.
  8. Chraňte své ruce - v zimě i v chladnějším počasí noste rukavice, při práci na zahrádce, v posilovně, všude tam, kde ruce pracují.
  9. Ochranné faktory - pořizujete li si krém na obličej s UV faktorem, nezapomínejte i na ruce. Ty jsou, stejně jako pleť, jak jsme si již řekli, vystaveny působení času, počasí a volným radikálům. Báječný krém s ochranným UV filtrem najdete zde: https://wellu.eu/shop/products/item/74/10831/39545,suncare-face-cream-spf-20.html
  10. Doplňujte KOLAGEN i vnitřně - to víme hlavně v souvislosti s pletí. Ale pití kvalitního kolagenu uvidíte výsledky po celém těle. Ale i v těle, protože pomáha na klouby, chrupavky, cévy, srdce, oči,... Pokožka na rukách to také ucítí a vy poznáte, že je kůže hladší a mladší. Doporučuji český kolagen v sirupu: https://skincoachmonika.harmonelo.shop/harmonelo-flexi-d510/  


Rozmazlujte se, starejte se o sebe, mějte se rádi. Můžete se objednat na ¨''Péči o ruce'' přímo ke mě do salónu, ale věřím, že Domácí wellness zvládne doma kdokoliv, i vy.


SkinCoach Monika 🌹🤩💗